O LIPCE

kroužky

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Ekovýchova pro pětihory

Nestihli jste 4. národní konferenci k EVVO v termínu jejího konání? Pusťe si ji ze záznamu!

více informací
Školy jsou zavřené. Kam s dětmi?

Podobně jako na jaře i teď se Lipka stará o děti, jejichž rodiče pracují jako lékaři, sestry, záchranáři nebo policisté. Svěřte děti Lipce!

více informací
2 nejlepší texty na environmentální témata

Marek Šálek a Marek Švehla. Oba jsou novými držiteli Ekopubliky – ceny za environmentální publicistiku. Už jste četli jejich texty? Tady jsou, přečtěte si je.

více informací
Potřebujte čerpat šablony? Ozvěte se nám!

Máte prostředky například na vzdělávání pedagogů, odborníka ve výuce nebo projektové dny? Dejte nám vědět pomocí dotazníku!

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
26.11.2020 Písničky z herbáře | ŠAB