Možnosti v okolí

Zdánlivě všední obec Krásensko a okolní venkovská krajina Drahanské vrchoviny nabízí mnoho zajímavých možností. Nechte se inspirovat a během pobytu u nás vyražte ven.

 

Krásensko je malá obec v srdci Drahanské vrchoviny. Historie vesnice v sobě bohužel skrývá mnoho tragických osudů, především násilné vystěhování obyvatel během II. světové války. Tato událost poznamenala vzhled celé obce, mnoho historických staveb a domů bylo zbořeno. Projděte si naučnou stezku Krásensko dříve a poznejte místní historii hlouběji.

V současnosti jsou obyvatelé obce velmi aktivní. Tvoří nejen bohatý kulturní život, ale realizují i zajímavé a inspirační projekty. Například koupací biotop pod Holým vrchem, kompostárnu, nákup údržbového elektrovozu, výsadbu ovocného sadu regionálních a tradičních odrůd.

 

 

V okolí Krásenska je dostupné velké množství přírodních a kulturních zajímavostí. Hlavním lákadlem je oblast Moravského krasu. Z Krásenska je dobře dostupná lokalita Ostrova u Macochy a centrálních krasových žlebů, jedinečná hornická a jeskyňářská obec Rudice, zajímavé a turisty téměř opomenuté okolí Holštejna i jiná zajímavá místa severní a střední části krasu.

Z dalších nevšedních lokalit můžete navštívit Rakovecké údolí s fascinujícími skalními vyhlídkami, tisíci bledulí a zaniklými vesnicemi, komplex unikátních vlhkých luk Pavlovských mokřadů či nejvyšší partie Drahanské vrchoviny Skalky. Zajímavý a přírodně velmi cenný je Vojenský újezd Březina. Historii regionu můžete lépe poznat návštěvou muzea perleťářství v Senetářově.

 

Rozsáhlá Drahanská vrchovina je ideálním prostorem pro klidné procházky i adrenalinové zážitky, výlety a vyjížďky na kolech, koních či koloběžkách, rodinné dovolené, oddílové akce...

 

Přehled nabídek a lákadel okolí naleznete zde.

 

Pokud hledáte inspiraci na výlety a výpravy v rámci celého Jihomoravského kraje, prozkoumejte přehled přírodních parků.

© LIPKA 2020